Czym polerować wyroby z żywicy epoksydowej?

Czym polerować wyroby z żywicy epoksydowej?

Nie zawsze projekt, który aktualnie robimy jest idealnie gładki z każdej strony. Nawet, jeśli jest wyjęty z formy to i tak brzegi należy przeszlifować. Brzegi są czasem bardzo ostre można się skaleczyć. Ręce są potrzebne, rany nie są wskazane przy takiej pracy.

Wiadomo, że pierwszym etapem będzie szlifowanie ściernym papierem wodnym, oznaczonym gradacją od 500 do 3000. Dobrze mają osoby, które wykorzystują duże szlifierki, niestety w mojej pracowni nie mogę używać dużych i hałaśliwych maszyn. Sąsiedni najemcy lokali byliby niezadowoleni. Wykorzystuję małą szlifierkę Dremel z dodatkowym wyposażeniem. Mała, poręczna, nie robi dużego hałasu i daje radę pracować dosyć długo. Nawet piłowałam taką szlifierką kawałki drewna na mniejsze. Trochę więcej czasu to zabiera, ale co zrobić?

Po dokładnym szlifowaniu papierem konieczne jest użycie pasty polerskiej. Tu jest ogromny wybór gatunków i producentów past. Można używać pasty polerskiej dołączonej do zestawu mini szlifierki. Można używać specjalnych preparatów, które oferują sprzedawcy żywicy. Można także próbować innych środków polerskich, takich, jakie używane są do likwidowania rys na samochodzie. Często ich używam. Można też używać niektóre środki do polerowania drewna. Tutaj zaznaczam, że wszystko, o czym piszę, wypróbowałam własnoręcznie. Bardzo wydajna jest pasta polerska do drewna, ale też duża pojemność to duży wydatek. Dlatego polecam środki do polerowania rys z lakieru samochodowego. Nieduże tubki i dostępne w każdym supermarkecie. Takim specyfikiem pokrywamy powierzchnię do polerowania, czekamy parę minut. A gdy już będzie sucha polerujemy. Można polerować mini szlifierką i końcówką z filcu, można też szmatkami z mikrofibry. W zestawach łączących żywicę z drewnem używam po wypolerowaniu pastą specjalnego oleju do drewna. Taki olej konserwuje drewno i nie matuje żywicy. Zanurzam w oleju gotowy produkt i zostawiam na godzinę lub dwie. Wszystko idealnie błyszczy.

2 komentarze

  1. Thanks for the nice comment. I don’t have a donation button. But you can send me crafting materials. I will describe the test of these materials on the blog.

  2. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this
    outstanding blog! I guess for now i’ll settle for bookmarking
    and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about
    this website with my Facebook group. Chat soon!

Dodaj komentarz

error: Treść jest chroniona !!