Czym i jak ozdabiać żywicę epoksydową

Czym i jak ozdabiać wyroby z żywicy epoksydowej, aby nie były jednostajnie nudne w odbiorze. Oczywiście można zatapiać suche kwiaty, muszle, drewno, folie, kamyki, mech, nasiona, metalowe kawałki, monety, fotografie, rysunki, kawałki materiałów z ciekawą fakturą, koraliki, cekiny i wszystko co tylko przyjdzie do głowy. Dobrze jest najpierw spróbować na małym kawałku, czy nie ma w składzie danego przedmiotu składnika który źle reaguje na żywicę, jak na przykład styropian. Fotografie wypróbowałam, zalałam wydruki na błyszczącym papierze Epson Premium Glossy. Fotografie nie rozmazują się, są sztywne, kolory są bardziej intensywne. Wypróbowałam na żywicy epoksydowej PebeoGedeo i żywicy  Artline Crystal Epoxy. Możemy też używać folię z nadrukami, tu mogę pokazać nałożoną folię z kotami – ozdoby nie tylko dla dzieci.

 

Możemy też ozdabiać samą żywicą z barwnikiem, ale tu praca wydłuża się w czasie. Jeśli chcemy aby kolory się nam nie zmieszały tylko stanowiły odrębny kontur, nakładamy jeden kolor, czekamy na wyschnięcie i dopiero nakładamy inny kolor.

Tutaj projekty motyli w realizacji. Pozostało jeszcze  wyszlifowanie konturów, wygładzenie, dodanie do zawieszek rzemyków. Z dużymi motylami będzie inny projekt, ale jeszcze są robione do nich dodatki.

 

duże motyle

Bardzo dobrym produktem do ozdabiania jest perła w płynie – Perlen Pen niemieckiej firmy Viva Dekor. Bardzo dobrym produktem jest też konturówka do ceramiki i szkła – Cerne Relief firmy Pebeo.

perła w płynie i konturówki

Perła w płynie i konturówka mają tą zaletę, że bardzo szybko wysychają, więc po wylaniu pierwszej warstwy, namalowaniu jakiegoś elementu już po 30 minutach możemy zrobić końcowe zalewanie żywicą. I zawsze możemy wykorzystać farby akrylowe.

error: Treść jest chroniona !!