Małe studium przypadku i podsumowanie

Małe studium przypadku

Chcę przedstawić bliżej zrobione naszyjniki z płatkami róży. Kupione róże wyglądały tak jak powyżej.

Zrobienie naszyjników z płatków suchej róży to był zupełny przypadek. Ususzona róża wyglądała pięknie, była w dwóch kolorach kremowo-czerwona. Chciałam zalać ją żywicą w całości wraz z łodyżką. Jednak gdy wyjęłam ją z pojemnika, w którym była przenoszona do pracowni, płatki róży zaczęły odpadać jeden po drugim. Chciałam wszystkie płatki wyrzucić ale po chwili pomyślałam, że warto byłoby te kolory płatków zachować i zalać żywicą. Niestety ich kształt był nietypowy, wygięte na kształt łódki, nie pasowały mi do żadnej formy, ramki czy czegokolwiek w czym mogłabym je zatopić. Znalazłam wyjście, wzięłam formę w kształcie półkuli, wylałam pierwszą warstwę, położyłam płatek róży i zalałam żywicą. Niestety wystawały krawędzie płatków więc użyłam gęstej żywicy Artline Crystal Honey, która umożliwia tworzenie wyższej kopuły i ma zwiększoną lepkość, dzięki czemu płatki zostały pokryte w całości. Efekt końcowy oceńcie sami, zrobiłam fotografię płatków róż z każdej strony.

Ranking żywicy epoksydowej – podsumowanie

Opisałam produkty czterech różnych firm, z którymi pracowałam. Czas na podsumowanie mojego bardzo subiektywnego rankingu.

Ostatnie miejsce zajęła Resin 8 1 to 1, moje wielkie rozczarowanie. Nie udało mi się nic zrobić z uwagi na bardzo dziwne zachowanie żywicy po wymieszaniu składników.

Trzecie miejsce zajęła UV Resin – jakościowo bardzo dobra, szybko się utwardza, jest krystalicznie czysta, ma mało pęcherzy powietrza. Nadaje się do szybkich projektów.

Drugie miejsce należy do żywicy krystalicznej PebeoGedeo – jakościowo bardzo dobra, mało pęcherzy powietrza, krystalicznie przejrzysta, dobrze się z nią pracuje.

Numer jeden dla mnie to jest Artline Crystal Epoxy – producent stale ulepsza recepturę i do pracy obecnie nie ma dla mnie lepszej żywicy epoksydowej.

Po pierwsze – zapach – w tej żywicy jest całkowicie wyeliminowany przykry zapach.

Po drugie – pęcherze powietrza – wyeliminowany problem pęcherzy, gdy tylko używa się zgodnie z recepturą.

Po trzecie – cena – w porównaniu do produktów innych firm cena jest dla mnie najbardziej korzystna, nawet gdy doliczę koszt przesyłki z Rosji.

Jest jeden mały minus – czas oczekiwania 2 do 3 tygodni, ale przy dobrej organizacji można zapewnić sobie stały dostęp. Mam nadzieję, że producent będzie rozwijał i rozszerzał swoją działalność i doskonalił produkty, bo są bardzo wysokiej jakości i warte polecenia każdemu, kto chciałby pracować z żywicą epoksydową. W każdym razie ja jestem największą fanką tej żywicy epoksydowej i tej firmy.

Dodaj komentarz

error: Treść jest chroniona !!